Pomáháme

Naší společnosti není cizí osud lidí, kteří neměli v životě tolik štěstí. Pokud můžeme, rádi pomáháme všude tam, kde je to potřeba. Velice rádi se podílíme na zajímavých projektech, které napomáhají sbližovat lidi. Přidat ruku k dílu můžete jednoduše i Vy. Níže uvádíme způsoby, kde a jak můžete efektivně pomoci.

Lidé bez domova

I když je to pro mnohé z nás denní samozřejmostí, ne každý má v životě tolik štěstí, aby měl střechu nad hlavou, mohl spát v teple, měl co jíst a pít, ve tmě si mohl rozsvítit, měl se kde schovat před deštěm, větrem a sněhem, měl si kde hrát, měl přátele, měl pro koho žít a věděl, že ho má někdo rád a záleží mu na něm.

Denně vyhazujeme zbytky jídla, zbavujeme se starých nepotřebných věcí, nakupujeme věci, které ve finále ani sami nespotřebujeme, obnošeným oblečením plníme kontejnery, v restauracích si necháváme účty zaokrouhlovat směrem nahoru i o několik desítek korun. Poté cestujeme například metrem po Praze, kde v mrazu klečí lidé s nataženou rukou a prosí o pár korun, aby si mohli zakoupit něco teplého do žaludku. Tito lidé nevědí, co je to rodina, neví, co je to láska, neví co je to mít štěstí. Mnoho z nás si řekne, že si to tito lidé způsobili sami, ale nikdo nezná každého člověka příběh, nikdo se u těchto lidí nezastaví a nezeptá se jich, jak se to stalo, že musí žít na ulici a musí žebrat.

Co nejvíce potřebují lidé bez domova

Věci pro kempink: oblečení, stany, spacáky, deky, polštáře, karimatky, suché toalety, hygienické potřeby.
Jídlo a pití: zbytky jídel z restaurací, konzervy, pečivo, luštěniny, brambory, cukr, mouku, ovoce, zeleninu, párky, maso, balené vody.
A další věci dle vašeho uvážení.

Jak těmto lidem pomoci

V naší společnosti přemýšlíme, jak těmto lidem efektivně pomoci. Žádáme Vás tedy, abyste obnošené oblečení a nepotřebné věci nevyhazovali do kontejnerů, kde je lidé bez domova museli následně hledat. Budete-li cokoliv mít, co byste chtěli lidem bez domova darovat, prosíme, kontaktujte nás na emailu info@jaknapokuty.cz či telefonicky na čísle 732 734 433. Zajistíme předání těchto věcí lidem, kteří to skutečně potřebují. Předání věcí může být anonymní nebo z něj můžeme pořídit fotodokumentaci, kterou vám poté zašleme a v případě vašeho souhlasu uveřejníme zde na našich stránkách.

Vykouzlete úsměv na tváři za pár korun

Máte možnost také při nákupu v některém z obchodních domů nakoupit o 10 rohlíků více, 1 chleba více a třeba balení párků, které můžete sami ihned předat prvnímu člověku bez domova, kterého potkáte. Uvidíte, jak takového člověka překvapíte a jistě vás odmění nejedním úsměvem.